Top Villians
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Dirty Harry | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Duel (1971) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Nosferatu the Vampire ( Nosferatu, eine Symphonie des Grauens ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Superman (1978) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Sleeping Beauty (1959) | 4.0/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Daniel Corleone - wrote on 07/13/11 at 10:57 PM CT
Top Villians comment
Try watching No Country for Old Men, Silence of the Lambs and Se7en ;-)




