Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Monty Python and the Holy Grail | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 |



