Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hamlet (1996) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Young Frankenstein | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Frankenstein (1931) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Finding Nemo | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Machinist | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Walk the Line | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Coraline | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Into the Wild | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Garden State | 4.0/4 | 2.9/4 |



