Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Scott Pilgrim vs. The World | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Shawshank Redemption | 3.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | The Matrix | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | How to Train Your Dragon (2010) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Despicable Me | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Date Night | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Red (2010) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Hot Tub Time Machine | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | The Other Guys | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Jonah Hex | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Winter's Bone | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Death at a Funeral (2010) | 3.0/4 | 2.4/4 |



