Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Peter Pan (1953) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | JFK | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Rear Window | 4.0/4 | 3.3/4 |



