Star Trek Ranked
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Trek | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Star Trek III: The Search for Spock | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Star Trek: First Contact | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Star Trek: Insurrection | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Star Trek VI: The Undiscovered Country | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Star Trek: Nemesis | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Star Trek: Generations | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Star Trek II: The Wrath of Khan | 1.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Star Trek V: The Final Frontier | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Star Trek: The Motion Picture | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Star Trek IV: The Voyage Home | 0.5/4 | 2.8/4 |



