Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | To Live ( Huozhe ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Million Dollar Baby (2004) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Hero ( Ying xiong ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Minority Report | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Central Station ( Central do Brasil ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Monsoon Wedding | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Bringing Out the Dead | 4.0/4 | 2.6/4 |



