80's Best Movies by Rakkie

80's Best Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Amadeus 4.0/4 3.2/4
2. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
3. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
4. Once Upon a Time in America 4.0/4 3.2/4
5. Platoon 4.0/4 3.2/4
6. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
7. Crimes and Misdemeanors 4.0/4 3.0/4
8. The Last Temptation of Christ 4.0/4 2.9/4
9. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
10. Aliens 4.0/4 3.3/4
11. Born on the Fourth of July 3.5/4 2.8/4
12. Name of the Rose, The ( Name der Rose, Der ) 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name