Best Movies of 2006 by Makemelaugh

Best Movies of 2006

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Departed 3.0/4 3.3/4
2. Little Miss Sunshine 3.5/4 3.1/4
3. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
4. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
5. Akeelah and the Bee 4.0/4 2.9/4
6. Notes on a Scandal 3.0/4 2.9/4
7. United 93 3.0/4 2.9/4
8. The Devil Wears Prada 4.0/4 2.7/4
9. Hollywood Dreams 4.0/4 2.8/4
10. Blue Collar Comedy Tour: One for the Road 4.0/4 2.9/4
11. Mission: Impossible III 3.0/4 2.7/4
12. Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple 3.5/4 2.9/4
13. Dreamgirls 3.0/4 2.6/4
14. Ron White: You Can't Fix Stupid 4.0/4 2.8/4
15. World Trade Center 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name