Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hugo | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Pokémon Detective Pikachu | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | The Grinch | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Pete's Dragon (2016) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Mars Needs Moms! | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Touchback | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | The Smurfs (2011) | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 9. | The Muppets | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Alice in Wonderland (2010) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Nanny McPhee Returns ( Nanny McPhee and the Big Bang ) | 2.5/4 | 2.6/4 |



