Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Wrestler (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Terminator | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Contact (1997) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | 2001: A Space Odyssey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Requiem for a Dream | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Princess Bride | 3.0/4 | 3.2/4 |



