Top Comedy Movie List by Joshua

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rushmore 4.0/4 3.0/4
2. Tommy Boy 3.5/4 2.8/4
3. Billy Madison 3.0/4 2.6/4
4. Pee Wee's Big Adventure 3.5/4 2.6/4
5. Jackass: Number Two 3.5/4 2.3/4
6. Knocked Up 3.5/4 2.8/4
7. The Blues Brothers 3.5/4 3.1/4
8. National Lampoon's Christmas Vacation N/A 2.9/4
9. A Christmas Story (1983) 4.0/4 3.1/4
10. Private Parts (1997) 3.0/4 2.5/4
11. Planes, Trains & Automobiles 3.5/4 3.0/4
12. Superbad 3.5/4 2.9/4
13. The Burbs 3.5/4 2.6/4
14. The Wedding Singer 3.0/4 2.7/4
15. Jackass: The Movie 3.0/4 2.3/4
16. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 3.0/4 2.7/4
17. Juno 3.5/4 2.9/4
18. Wayne's World 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name