Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Monty Python and the Holy Grail | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Alien | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Aliens | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 |



