Top Rudd Comedies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Role Models | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | I Love You, Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | I Could Never Be Your Woman | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Forgetting Sarah Marshall | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Clueless | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Wet Hot American Summer | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Knocked Up | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The 40 Year-Old Virgin | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Baxter (2005) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Reno 911!: Miami | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Walk Hard: The Dewey Cox Story | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | The OH in Ohio | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | 200 Cigarettes | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 15. | The Object of My Affection | 2.5/4 | 2.3/4 |



