Top War Movie List by Jones

Top War

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dirty Dozen 4.0/4 3.1/4
2. Patton 4.0/4 3.1/4
3. The Guns of Navarone 4.0/4 3.0/4
4. The Sand Pebbles 3.5/4 3.0/4
5. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
6. Kelly's Heroes 4.0/4 3.0/4
7. Force 10 from Navarone 3.5/4 2.6/4
8. Platoon 4.0/4 3.2/4
9. Born on the Fourth of July 3.5/4 2.8/4
10. The Deer Hunter 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name