Top Movies of 2004
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Million Dollar Baby (2004) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Spider-Man 2 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Kill Bill: Volume 2 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | House of Flying Daggers ( Shi mian mai fu ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Ray | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Super Size Me | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Collateral | 3.5/4 | 2.9/4 |



