Clint Eastwood by Matt

Clint Eastwood

# Movie Title Rating Overall Add
1. Francis in the Navy 4.0/4 2.5/4
2. Pardners 4.0/4 2.6/4
3. The First Traveling Saleslady 4.0/4 2.6/4
4. Ambush at Cimarron Pass 4.0/4 2.5/4
5. Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) 4.0/4 3.1/4
6. For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) 4.0/4 3.2/4
7. Dirty Harry 4.0/4 3.1/4
8. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
9. Bronco Billy 4.0/4 2.4/4
10. Hang 'em High 4.0/4 2.8/4
11. Coogan's Bluff 3.5/4 2.7/4
12. Where Eagles Dare 4.0/4 2.9/4
13. Paint Your Wagon 4.0/4 2.3/4
14. Two Mules for Sister Sara 4.0/4 2.8/4
15. Kelly's Heroes 4.0/4 3.0/4
16. Play Misty for Me 4.0/4 2.9/4
17. The Outlaw Josey Wales 4.0/4 3.1/4
18. Pale Rider 4.0/4 2.9/4
19. High Plains Drifter 4.0/4 3.0/4
20. Every Which Way but Loose 4.0/4 2.4/4
21. Joe Kidd 4.0/4 2.6/4
22. Cry Macho 4.0/4 2.3/4
23. Magnum Force 4.0/4 2.8/4
24. In the Line of Fire 4.0/4 2.9/4
25. Any Which Way You Can 4.0/4 2.5/4
26. Thunderbolt and Lightfoot 4.0/4 2.9/4
27. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
28. Space Cowboys 4.0/4 2.5/4
29. Pink Cadillac 4.0/4 1.8/4
30. Once Upon a Time in the West 4.0/4 3.2/4
31. Death Rides a Horse ( Da uomo a uomo ) 4.0/4 2.7/4
32. Sudden Impact 4.0/4 2.5/4
33. The Dead Pool 4.0/4 2.5/4
34. Firefox 4.0/4 2.3/4
35. Million Dollar Baby (2004) 4.0/4 3.1/4
36. Never Say Goodbye (1956) 4.0/4 2.4/4
37. Away All Boats 4.0/4 2.1/4
38. Tarantula 4.0/4 2.4/4
39. The Enforcer (1976) 4.0/4 2.7/4
40. Tightrope (1984) 4.0/4 2.5/4
41. City Heat 4.0/4 2.0/4
42. White Hunter, Black Heart 4.0/4 2.4/4
43. The Rookie (1990) 4.0/4 2.4/4
44. A Perfect World 4.0/4 2.9/4
45. The Bridges of Madison County 4.0/4 2.8/4
46. Blood Work 4.0/4 2.4/4
47. Trouble with the Curve 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name