Top Johnny Depp
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ed Wood | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Edward Scissorhands | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Fear and Loathing in Las Vegas | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Finding Neverland | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Donnie Brasco | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Sleepy Hollow | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Once Upon a Time in Mexico | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Blow | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Secret Window | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Cry-Baby | 3.0/4 | 2.5/4 |



