Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | L.A. Confidential | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Return of the King | 0.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Gladiator (2000) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Two Towers | 0.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Shawshank Redemption | 1.0/4 | 3.5/4 | |
| 9. | Jurassic Park | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Schindler's List | 2.5/4 | 3.4/4 |



