Top Movies Of 2000-2009
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | City of God ( Cidade de Deus ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Pianist | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 |



