Top 100 romantic movies by Jenna

Top 100 romantic movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. It's Complicated 4.0/4 2.7/4
2. My Best Friend's Wedding (1997) 4.0/4 2.5/4
3. Titanic (1997) 3.5/4 3.0/4
4. The Notebook (2004) 4.0/4 3.0/4
5. Ghost (1990) 4.0/4 2.8/4
6. A Walk to Remember 4.0/4 2.6/4
7. Dirty Dancing 4.0/4 2.8/4
8. The Holiday (2006) 4.0/4 2.7/4
9. 10 Things I Hate About You 3.0/4 2.8/4
10. Definitely, Maybe 2.5/4 2.8/4
11. Dear John 4.0/4 2.7/4
12. Romeo + Juliet (1996) 3.5/4 2.7/4
13. The Proposal (2009) 4.0/4 2.7/4
14. The Wedding Singer 2.5/4 2.7/4
15. The Wedding Crashers 4.0/4 2.7/4
16. Sweet Home Alabama 4.0/4 2.6/4
17. 27 Dresses 4.0/4 2.5/4
18. Hitch 4.0/4 2.5/4
19. How to Lose a Guy in 10 Days 4.0/4 2.5/4
20. My Big Fat Greek Wedding 4.0/4 2.6/4
21. The Ugly Truth 3.0/4 2.5/4
22. Music and Lyrics 4.0/4 2.5/4
23. Some Like It Hot (1959) 1.0/4 3.2/4
24. Moulin Rouge (2001) 3.5/4 2.8/4
25. Father of the Bride (1991) 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name