Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Bourne Ultimatum | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Bourne Supremacy | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Casino Royale (2006) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Island (2005) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | I, Robot | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | The Rock | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Bad Boys (1995) | 3.0/4 | 2.6/4 |



