Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | N/A | 3.4/4 | |
| 2. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | 2001: A Space Odyssey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Blade Runner | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Alien | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 11. | This is Spinal Tap | 3.5/4 | 3.1/4 |



