Fave Movies 2011
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Weekend (2011) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Help | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Separation, A ( Jodaeiye Nader az Simin ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | We Need to Talk About Kevin | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Artist | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Melancholia (2011) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Drive (2011) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Rise of the Planet of the Apes | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Skin I Live In, The ( piel que habito, La ) | 3.0/4 | 2.7/4 |



