Favorite actors: James Stewart by Ryan Stephen M

Favorite actors: James Stewart

# Movie Title Rating Overall Add
1. Mr. Smith Goes to Washington 4.0/4 3.2/4
2. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
3. The Philadelphia Story 4.0/4 3.2/4
4. Rear Window 3.5/4 3.3/4
5. Vertigo (1958) 3.5/4 3.2/4
6. The Man Who Knew Too Much (1956) 3.0/4 2.8/4
7. Harvey 3.0/4 3.1/4
8. Rope 4.0/4 3.1/4
9. The Shop Around the Corner 3.0/4 3.0/4
10. The Man Who Shot Liberty Valance 3.0/4 3.2/4
11. Anatomy of a Murder 2.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name