Notable actors: Samuel L. Jackson by Ryan Stephen M

Notable actors: Samuel L. Jackson

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
2. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
3. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 4.0/4 2.8/4
4. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
5. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
6. Changing Lanes (2002) 3.0/4 2.5/4
7. Deep Blue Sea (1999) 2.0/4 2.3/4
8. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
9. Hard Eight 2.5/4 2.9/4
10. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
11. Iron Man 2 3.0/4 2.8/4
12. Jackie Brown 3.0/4 2.9/4
13. Patriot Games 2.0/4 2.8/4
14. Snakes on a Plane 2.0/4 2.2/4
15. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 3.0/4 2.4/4
16. A Time to Kill (1996) 2.5/4 2.9/4
17. Unbreakable 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name