Best movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Mr. Smith Goes to Washington | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | On the Waterfront | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 |
Recent Comments
Afloarei - wrote on 09/22/12 at 05:59 PM CT
Best movies of all time comment
i haven't seen Citizen Kane;City lights and schindler'list came short as 11 and 12




