Fav. Scary Movies that truly frightened me. by Strangebird

Fav. Scary Movies that truly frightened me.

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Blob (1958) 3.5/4 2.5/4
2. The Uninvited (1944) 4.0/4 3.0/4
3. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
4. Trilogy of Terror 3.0/4 2.7/4
5. The Manitou 3.0/4 2.1/4
6. The Hunger (1983) 3.5/4 2.4/4
7. Demons ( Dèmoni ) (1986) 3.0/4 2.7/4
8. The Sixth Sense 3.5/4 3.2/4
9. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
10. Dawn of the Dead (2004) 3.5/4 2.8/4
11. 30 Days of Night 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name