Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 |



