Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Hobbit: The Desolation of Smaug | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension | N/A | 2.4/4 | |
| 10. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 |



