Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Shottas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Smokin' Aces | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Takers | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | No Country for Old Men | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Scarface (1983) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | A Bronx Tale | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Paid in Full (2002) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Dead Presidents | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 13. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | City of God ( Cidade de Deus ) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Inglourious Basterds (2009) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Fracture (2007) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Collateral | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Lawless (2012) | 3.0/4 | 2.9/4 |



