Top Adventure Movie List by uberalpha

Top Adventure

# Movie Title Rating Overall Add
1. Indiana Jones and the Last Crusade 3.0/4 3.2/4
2. A Bridge Too Far 4.0/4 2.9/4
3. The Hunt for Red October 3.5/4 2.9/4
4. Gettysburg 3.5/4 2.8/4
5. Letters from Iwo Jima 3.0/4 3.1/4
6. King Kong (2005) 3.5/4 2.7/4
7. Lawrence of Arabia 3.5/4 3.3/4
8. Alexander (2004) 3.0/4 1.8/4
9. Charlie and the Chocolate Factory 3.0/4 2.6/4
10. Conan the Barbarian (1982) 3.0/4 2.7/4
11. The Living Daylights 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name