Movies I Watch With My Daughter by talwahfrench

Movies I Watch With My Daughter

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Many Adventures of Winnie the Pooh 3.5/4 3.1/4
2. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
3. The Tigger Movie 3.5/4 2.7/4
4. Curious George 4.0/4 2.7/4
5. Cars 4.0/4 2.8/4
6. Tinker Bell 4.0/4 2.7/4
7. Tinker Bell and the Lost Treasure 4.0/4 2.6/4
8. Dumbo (1941) 3.0/4 2.9/4
9. Rio (2011) 2.5/4 2.7/4
10. Winnie the Pooh 3.5/4 3.0/4
11. Gnomeo and Juliet 3.5/4 2.5/4
12. Tangled (2010) 3.0/4 3.1/4
13. Up (2009) 3.0/4 3.3/4
14. The Princess and the Frog 2.5/4 2.8/4
15. Cloudy with a Chance of Meatballs 3.0/4 2.7/4
16. Mary Poppins 4.0/4 3.0/4
17. Lady and the Tramp (1955) 3.5/4 3.0/4
18. Wall-E 3.5/4 3.2/4
19. Charlotte's Web (2006) 3.0/4 2.6/4
20. The Polar Express 3.0/4 2.7/4
21. How the Grinch Stole Christmas (1966) 3.5/4 3.0/4

Recent Comments

talwahfrench
talwahfrench
Movie Star

talwahfrench - wrote on 12/03/11 at 10:52 AM CT

Movies I Watch With My Daughter comment

I rank many of these movies based on either my personal opinion of them or their ability to keep my child entertained for a brief amount of time. :)

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name