Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Once Upon a Time in America | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Badlands (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Raging Bull | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | White Nights ( notti bianche, Le ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Vertigo (1958) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Wild Strawberries ( Smultronstället ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | A Clockwork Orange | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Days of Heaven | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Thin Red Line | N/A | 2.9/4 | |
| 13. | Serpico | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Exterminating Angel, The ( ángel exterminador, El ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Bicycle Thieves ( Ladri di biciclette ) | N/A | 3.2/4 | |
| 16. | Enigma of Kaspar Hauser, The ( Jeder für sich und Gott gegen alle ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Glengarry Glen Ross | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | M (1933) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 19. | A Scanner Darkly | 3.5/4 | 2.7/4 |



