Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Terminator 2: Judgement Day | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Apocalypse Now | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Inglourious Basterds (2009) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Kill Bill: Volume 1 | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Gran Torino | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Exorcist (1973) | 3.5/4 | 3.1/4 |



