Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ice Age | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Kung Fu Panda | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Rango (2011) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Madagascar | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | The Incredibles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Wall-E | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Ice Age: Dawn of the Dinosaurs | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Cloudy with a Chance of Meatballs | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | How to Train Your Dragon (2010) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Ice Age: The Meltdown | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Toy Story 3 | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Monsters, Inc. | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Up (2009) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Ratatouille | 2.5/4 | 3.1/4 |



