Let Me Count the Ways I Love Pixar
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Toy Story 3 | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Toy Story 2 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Ratatouille | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Cars | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Monsters, Inc. | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | A Bug's Life | N/A | 2.9/4 |



