Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Citizen Kane | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Jane Eyre (1944) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Gladiator (2000) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Sergeant York | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Apollo 13 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | ET: The Extra-Terrestrial | 3.5/4 | 3.1/4 |



