| 1. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 3.5/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 2. | Arsenic and Old Lace | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 3. | Shaun of the Dead | 3.5/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 4. | Monty Python's Life of Brian | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 5. | Harold and Maude | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 6. | The Ladykillers (1956) | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 7. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 |  | 
			
											
								| 8. | Heathers | 3.0/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 9. | American Psycho | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 10. | The Trouble with Harry | 3.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 11. | Lolita (1962) | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 12. | Network (1976) | 3.5/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 13. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.5/4 | 3.4/4 |  | 
			
											
								| 14. | After Hours | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 15. | South Park: Bigger, Longer & Uncut | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 16. | Withnail & I | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 17. | Stalag 17 | 3.5/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 18. | Team America: World Police | 3.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 19. | To Be or Not to Be (1942) | 3.0/4 | 3.0/4 |  |