Top Sport
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | A League of Their Own | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Glory Road | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Rudy | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | We Are Marshall | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Caddyshack | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Jerry Maguire | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | 61* | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Rookie (1990) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Field of Dreams | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Natural | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Remember the Titans | 3.5/4 | 3.1/4 |



