Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Shaun of the Dead | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | National Lampoon's Christmas Vacation | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Tropic Thunder | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Hangover | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | This is Spinal Tap | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Robin Hood: Men in Tights | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Meet the Parents | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Zombieland | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Shanghai Noon | 3.5/4 | 2.5/4 |
Recent Comments
ZJW - wrote on 10/16/09 at 05:05 PM CT
Top Comedy List comment
I suppose so - although i've never been a big comedy guy. Well, in the sense that i hate Adam Sandler, most of Will Ferrel + Jim Carrey + all the movies they make that are devoted to them trying to be funny. The list could use some updates though...
Holas - wrote on 09/16/09 at 11:37 AM CT
Top Comedy List comment
You gotta see a lot more movies, if this is your top comedy





