Top Comedy Movie List by Action Ace

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Superbad 4.0/4 2.9/4
2. Shaun of the Dead 4.0/4 3.1/4
3. Hitch 3.5/4 2.5/4
4. Bruce Almighty 3.5/4 2.6/4
5. Fun With Dick and Jane (2005) 3.5/4 2.2/4
6. Old School 3.5/4 2.8/4
7. 50 First Dates 3.0/4 2.6/4
8. Dan in Real Life 3.0/4 2.7/4
9. Meet the Fockers 3.0/4 2.5/4
10. Hot Fuzz 4.0/4 3.0/4
11. Elf 3.0/4 2.7/4
12. Meet the Parents 3.0/4 2.7/4
13. American Pie 2 3.0/4 2.4/4
14. American Pie 3.0/4 2.8/4
15. Shrek 2 3.0/4 2.8/4
16. The Simpsons Movie 3.0/4 2.7/4
17. Ocean's Thirteen 3.0/4 2.7/4
18. Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 3.0/4 2.6/4
19. The 40 Year-Old Virgin 3.0/4 2.9/4
20. The School of Rock 3.0/4 2.7/4
21. Office Space 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name