Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Toy Story 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Finding Nemo | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | A Bug's Life | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Monsters, Inc. | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Meet the Robinsons | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Chicken Run | 3.5/4 | 2.6/4 |



