Worst Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | New York, I Love You | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Flowers in the Attic | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Eyes Wide Shut | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Gangs of New York (2002) | 1.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | American Beauty | 1.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Into the Wild | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Lakeview Terrace | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Edge of Darkness (2010) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Hunger Games: Mockingjay Part 1 | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Boyhood | 1.5/4 | 3.1/4 |



