(F) DVDs I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Facing Ali | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Falling Down | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Family Stone | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Fargo (1996) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | A Few Good Men | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Field of Dreams | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Fighter (2010) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | A Fish Called Wanda | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Flags of Our Fathers | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The French Connection | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Fried Green Tomatoes | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Fright Night (1985) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | The Fugitive (1993) | 4.0/4 | 3.1/4 | 



