(C) DVDs I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Caddyshack | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Chaperone (2011) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Cars | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Cars 2 | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Casanova | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Casino | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Casino Royale (2006) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Catch Me if You Can | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | A Charlie Brown Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | A Charlie Brown Thanksgiving | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Chicago (2002) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Chicken Run | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Chocolat (2000) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Cinderella Man | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | City Slickers (1991) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | CJ7 | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | The Client | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Collateral | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Cool Hand Luke | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Crash (2005) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Crazy Heart | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Creepshow | 2.5/4 | 2.8/4 | 



