Meryl Streep Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Julie & Julia | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Doubt | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Iron Lady | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | The Post | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Devil Wears Prada | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Florence Foster Jenkins | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | August: Osage County | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Lions for Lambs | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Adaptation | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Rendition | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Mamma Mia! | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Mamma Mia! Here We Go Again | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Dark Matter | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | It's Complicated | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Into the Woods (2014) | 2.5/4 | 2.7/4 |



