Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Shoot 'Em Up | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Memento | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Die Hard 2: Die Harder | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | The Bourne Identity (2002) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Live Free or Die Hard | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Die Hard: With a Vengeance | 3.5/4 | 2.9/4 | 




