Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zombieland | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Terminator Salvation | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Gamer (2009) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 5. | District 9 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Accepted | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | The Last House on the Left (2009) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Crank: High Voltage | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | X-Men Origins: Wolverine | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Extract | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 11. | G-Force | 3.0/4 | 1.8/4 | |
| 12. | Public Enemies | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | My Best Friend's Girl (2008) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Miss March | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 15. | Ghost Town (2008) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Hellboy II: The Golden Army | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | The Wrestler (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | The Fast and the Furious: Tokyo Drift | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 19. | Transformers: Revenge of the Fallen | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 20. | Twilight (2008) | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 21. | Ghosts of Girlfriends Past | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 22. | Observe and Report | 1.0/4 | 2.4/4 |



