Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 1.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Fight Club | 0.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Raiders of the Lost Ark | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 2.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Matrix | 1.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 0.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Schindler's List | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 |



